فیلتر


خرید کابل افشان

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 4 5

کابل افشان

کابل هایی که برای برق مورد استفاده قرار می گیرند بسیار متنوع و فراوان هستند اما یکی از مطرح ترین و پرکاربردترین کابل ها در این خصوص کابل افشان است که خود در چند نوع طراحی و تولید می شود، این کابل به دلیل خواص و ویژگی هایی که دارد بسیار پر مصرف و پر کاربرد است.

هادی کابل افشان از مس است به این خاطر که این کابل از نوع کابل های منعطف است هادی آن می بایست بیشتر از فلز انعطاف داشته باشد، به این جهت که رسانای مس یکی از مناسب ترین فلزات قابل انعطاف برای این کابل خواهد بود.

ویژگی های کابل افشان

همانطور که گفته شد کابل افشان بسیار انعطاف پذیر است، اما ویژگی های این کابل به همین جا و این گزینه ختم نمی شود بلکه ویژگی های فراوان دیگری نیز دارد که در مقایسه با سایر کابل ها مثال زدنی نیست، از جمله ویژگی های کابل افشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انعطاف پذیر به شکلی که به راحتی قابل خم شدن است و می توان آن را به هر شکلی در آورد.
 • مقاومت بسیار بالایی دارد به گونه ای که این میزان مقاومت را نمی توان با دیگر کابل ها مقایسه کرد.
 • به دلیل میزان انعطاف پذیری که دارد به سادگی شکسته نمی شود.
 • این کابل به راحتی میزان ولتاژ بین 300 الی 500 ولت را تحمل خواهد کرد.
 • در مناطق خشک و مرطوب قابل استفاده است.
 • دارای خواص مکانیکی است.

انواع کابل افشان

پیش از پرداخت به انواع کابل بهتر است این موضوع را نیز بدانید که کابل افشان در دو نوع تخت و گرد طراحی می شوند که روش های تولید آن ها نیز متفاوت است، که اکثرا ویژگی ها و کاربردهای آن ها مشترک است، اما انواع کابل افشان، همانطور که گفته شد این کابل در انواع زیر در بازار موجود است که شما می توانید با توجه به کاربرد و نیاز خود آن را تهیه و در برق کشی ها به کار ببرید:

 1 . کابل انعطاف پذیر سبک افشان

این نوع کابل ها در مدل گروه 5 قرار دارند و برای هادی آن ها یعنی هدایت کننده جریان برق در این نوع کابل از مس آنیل شده استفاده شده است، طراحی و تولید این مدل کاملا طبق استانداردهای ملی است.

عایقی که برای پوشاندن این نوع کابل مورد استفاده قرار گرفته است بسیار سبک است و از نوع/D pvc است که می توان در دو رنگ سفید و مشکی تهیه کرد. سطح مقطعی این نوع کابل در اندازه های 5 الی 75 میلیمتر مربع است و در تجهیزات برقی و ماشین آلات به کار برده می شود.

2 . کابل افشان قدرت

کابل افشان قدرت دومین نوع از کابل های افشان است که هادی مورد استفاده قرار گرفته در آن همچون نوع انعطاف پذیر سبک از جنس مس آنیل شده است، اما تفاوت بین این دو در نحوه قرار گرفتن رشته سیم های داخل کابل است که در کابل افشان قدرت به شکل به هم پیچیده قرار داده شده است، همچنان جهت عایق کابل نیز از عایق نوع pvc/A به کار رفته است.

کاربرد این نوع کابل از مدل افشان برای مکان هایی است که کم تر در معرض خطر قرار دارند و جهت تامین کردن انرژی بسیار کاربردی و مناسب هستند.

3 . کابل افشان آلومینیومی

کابل افشان آلومینیومی تهیه شده از مس است، اما به دلیل بالا رفتن قیمت ها در این جنس تولید کننده در فکر جایگزینی آن هستند و تلاش می کنند به جای مس از آلومینیوم استفاده نمایند. از جمله کاربردهای این نوع کابل افشان می توان به توزیع و انتقال برق اشاره کرد.

نکته قابل توجه در کابل افشان آلومینیومی برخلاف دیگر انواع آن این است که این نوع کابل را نمی توان در محیط های داخلی مورد استفاده قرار داد، زیرا امکان به وجود آمدن مشکلات فنی بسیار زیاد است. از همین رو توصیه می شود کابل های افشان را با توجه به کاربرد و نیاز خود تهیه نمایید.

ویژگی های ساختاری کابل افشان

ویژگی های ساختاری کابل افشان به شرح زیر هستند:

 • وجود چندین رشته سیم مسی در هسته کابل که کاربرد آن ها هادی یا کنداکتور است.
 • وجود یک لایه عایق pvc که با استفاده از آن هسته کابل پوشیده شده است.
 • وجود یک لایه نواری پلی استر که برای پوشاندن لایه pvc به کار رفته است.
 • وجود یک لایه مسی که اطراف لایه نواری به کار رفته است.
 • و لایه آخر کابل که یک لایه PVC است و از طریق آن کابل به طور کامل و با دقت پوشانده شده است.

کاربرد کابل افشان

کابل افشان به دلیل ویژگی هایی که دارد و تفاوت بسیار زیاد آن با سایر کابل ها کاربرهای زیادی نیز دارد، از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل استفاده در وسایل و تجهیزات برقی به عنوان کابل ورودی
 • قابل استفاده در کابل کشی ساختمان ها
 • قابل استفاده در مصارف صنعتی
 • قابل استفاده در نیروگاه ها
 • قابل استفاده در مراکز توزیع انرژی الکتریکی
 • قابل استفاده جهت انتقال برق در هر شرایط آب و هوایی
 • قابل استفاده به عنوان پمپ شناور چاه عمیق
 • قابل استفاده محیط ها و مکان هایی با دمای بالا به دلیل ضد آتش بودن آن
 • قابل استفاده داخل آب و زیر خاک

قیمت کابل افشان

همانطور که گفته شد کابل افشان در چند نوع وجود دارد که قیمت آن ها با توجه به نوع و کاربرد آن ها متفاوت است، اما پیش از پرداختن به قیمن کابل افشان لازم است بگوییم که قیمت این کابل از دیگر کابل ها، همچون کابل های مفتولی بسیار بیشتر از و این تفاوت قیمت به دلیل ویژگی های خاص کابل افشان است.

پیش تر شرح داده شد که کابل افشان از دو روش ساخته می شود، این وجود تفاوت در نحوه تولید آن نیز می تواند یکی از عوامل اصلی تاثیر گذار در نحوه قیمت گذاری آن باشد، اما این تفاوت قیمت و همچنین قیمت بالای کابل افشان در مقایسه با دیگر کابل ها موضوع باور ناپذیری نیست زیرا کابل افشان مقاومت بالایی دارد و در پروژه های بزرگ و مهم زمانی که احتیاج به کابل هایی دارند که انعطاف پذیر باشد همچنان مقاومت بالایی نیز داشته باشد از کابل افشان استفاده می نمایند.

خرید کابل افشان

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد کابل افشان در انواع مختلفی تولید و به بازار ارائه می شود که هر کدام ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی دارند و شما می توانید با توجه به نیاز خود نوع کابل افشان و مقدار کابل مورد نظر خود را از طریق مراجعه به سایت های معتبر انتخاب و سپس خریداری نمایید.