فیلتر


خرید سیم افشان

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3

سیم افشان

سیم افشان یکی از پرکاربردترین محصولات سیمی موجود در بازار است که بیشترین مورد استفاده را در صنعت ساختمان سازی و وسایل الکتریکی دارد، اما توجه داشته باشید که سیم افشان و کابل افشان یکی نیستند و افشان هم کابل دارد هم سیم، در تعریف سیم افشان اینگونه می توان گفت که چنانچه قطر یک رشته از چندین رشته داخل کابل چیزی حدود 0.25 الی 0.5 باشد می توان با کنار هم قرار دادن آن ها سطح مقطعی را به وجود آورد که در تعریف به آن هادی افشان گفته می شود.

اما تعریف اصلی سیم افشان، چنانچه 30 عدد سیم هادی با قطر 0.25 mm با هم قرار داده شوند و با یک لایه عایق پوشیده شوند سیم افشان اطلاق می شود که در واقع به آن سیم افشان با سطح 1.5 mm گفته می شود. اما برای داشتن تعریفی از سیم افشان این موارد کافی نیست می بایست حتما اطلاعاتی در خصوص ویژگی و کاربرد آن را نیز داشته باشید.

ویژگی های سیم افشان

از ویژگی های سیم افشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سیم افشان یک رشته دارد و جنس هادی مورد استفاده در ساخت آن از فلز است.
  • متفاوت بودن نوع سیم افشان موجب می شود که هادی مورد استفاده در آن نیز با توجه به این متفاوت بودن متنوع باشد. اما باید توجه باشید که سیم های افشانی که در بازار عرضه می شوند و هادی آن ها از جنس مس نیست در ساخت و تولید آن از استانداردها پیروی نشده است، زیرا استاندارد سیم افشان هادی از جنس مس است.
  • انعطاف پذیری بالایی دارد، به حدی که می توان گفت میزان انعطاف پذیری آن بسیار بیشتر از سیم مفتول نیز تخمین زده شده است.
  • فواصل ایجاد شده بین سیم های تابیده شده موجب می وشد که علاوه بر انعطاف پذیری مقاومت بالایی نیز داشته باشد به نحوی که این سطح از مقاومت با سایر سیم ها قابل مقایسه نیست.
  • امتیاز این سیم در سطح 5 قرار دارد.

انواع سیم های افشان

سیم افشان را در بازار در انواع گوناگونی می توان تهیه کرد که معمولا در چند نوع زیر تقسیم بندی می شود:

1 . سیم افشان با هادی مس

2 . سیم افشان با هادی آلومینیومی

3 . سیم افشان با هادی آلومینیومی پوشش شده با مس

همانطور که متوجه شدید بیشترین و اصلی ترین میزان تفاوتی که در این سیم ها وجود دارد جنس هادی آن ها است. که نوع مقاومت و کیفیت هر کدام با توجه به جنس هادی به کار رفته در آن نیز متفاوت است و از سطح ضعیف تا قوی فهرست بندی می شود، به این صورت که سیم افشان با هادی مسی در سطح کیفی و مقاومت قوی، سیم افشان با هادی آلومینیوم پوسیده شده با مس در سطح کیفی متوسط قرار دارد و سیم افشان با هادی آلومینیومی از سطح کیفی ضعیفی برخوردار است.

این تنوع در نوع و سطح کیفیت موجب تفاوت در قیمت نیز می شود که وجود تمام این تفاوت ها در استفاده و در دراز مدت مشخص می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا سیم های افشان با توجه به میزان ولتاژ نیز تقسیم بندی می شوند، این تقسیم بندی به شکل زیر است:

  • سیم های افشان با ولتاژ اسمی 500/300 ولت:

این مدل سیم افشان در بخش های زیرین گچ، بر روی گچ و یا داخل اوله های مخصوص به کار برده می شود و مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله کاربردهای آن نیز می توان به کاربردن این سیم داخل لوله های خرطومی را نام برد، خصوصیات این سیم ولتاژ تست 2000 ولتی آن است.

  • سیم های افشان با ولتاژ اسمی 750/450 ولت:

این مدل سیم افشان داخل تجهیزات و وسیله های الکتریکی به کار برده می شود، هرگز نباید در محیط مرطوب و خیس از آن ها استفاده شود و می توان از آن ها داخل لوله های خرطومی، زیر گچ کاری ساختمان و یا بر روی گچ مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله کاربرد های این نوع سیم می توان سیستم های روشنایی را نام برد و میزان ولتاژ تست آن از نوع قبلی بیشتر است یعنی در حدود 2500 ولت است.

کاربرد سیم افشان

با توجه به نوع جنس سیم افشان و ویژگی ها و خواصی که دارد کاربردهای متنوعی نیز در صنایع مختلفی دارد، این کاربردها شامل موارد زیر می شود:

  • قابل استفاده در صنایع و ساختمان سازی
  • قابل استفاده در وسایل و تجهیزات صوتی و تصویری
  • قابل استفاده در تجهیزات موسیقی همچون گیتار الکتریک و ...

قیمت سیم افشان

با توجه به این موضوع که سیم افشان در انواع مختلف با ضخامت های متفاوتی تولید و عرضه می شود قیمت آن نیز بسیار متفاوت خواهد بود و قیمت گذاری بر اساس نوع سیم، جنس هادی، ضخامت و استانداردهای به کار رفته در تولید آن ممکن است بسیار تفاوت داشته باشد.

برای گرفتن استعلام از قیمت ها می توانید با کارشناس ها و مشاوره های فروش تماس حاصل نمایید تا لیست کاملی از قیمت ها با توجه به طبقه بندی و نوع سیم در اختیار شما قرار داده شود.

لازم به ذکر است که علاوه بر موارد مذکور در بالا موضوع دیگری که می تواند بر میزان قیمت خرید سیم افشان تاثیر داشته باشد محل خرید و همچنین نوع حمل و نقل آن تا محل تحویل است.

چند نکته مهم در خرید سیم افشان

از جمله نکاتی که باید در خرید سیم افشان به آن توجه داشته باشید شامل موارد زیر می شود:

  • آنیل بودن یا نبودن هادی مس به کار رفته در آن
  • برابر بودن قطر نامی مفتول های مورد استفاده در آن
  • ثابت بودن جریان مصرفی کابل در هر شرایط آب و هوایی
  • رعایت استانداردها در ساخت و تولید آن
  • داشتن استانداردهای ISIRI 607 02 و استاندارد بین المللی IEC 06 60227

خرید سیم افشان

خرید سیم افشان را می توانید به راحتی از سایت های معتبر با در نظر گرفتن نوع سیم و کاربرد آن انتخاب و تهیه نمایید.